Paryż to zawsze dobry pomysł.... i na romantyczną podróż, i na tematyczne przyjęcie. Jest to oryginalny pomysł na urządzenie przyjęcia z okazji urodzin dorosłej osoby.

Wariacji paryskich może być wiele. Typowo francuskie barwy, pudrowy róż i romantyczne dekoracje niczym z komnaty Marii Antoniny, styl glamour i inspiracje Chanel, a może lata dwudzieste i artystyczna bohema jak w filmie "O północy w Paryżu"...? Dziś chcę Wam zaprezentować wieczór paryski, który inspirowany jest Miastem Miłości. Są tu barwy francuskiej flagi, akwarele i zdjęcia przedstawiające paryskie zabytki, ale także elementy paris chic: perły, czarne wstążki, kryształy, koronki.

Gościom zaserwowaliśmy:
- quiche lorraine
- francuskie naleśniki z serem i szynką, czyli paryski crêpe (jadłam je w Paryżu niedaleko Sacré-Cœur i do dziś pamiętam ich smak...)
- deskę serów
- bagietki
- zapiekane pieczywo z pastą serową
- ślimaki z masłem czosnkowym
- babeczki z kremem (2 rodzaje)
- domowe czekoladki (inspirowane "Czekoladą" ze wspaniałą Juliette Binoche)
- ciasteczka w kształcie wieży Eiffel'a
- trunki rodem z Francji 😉 (wino, cydry jabłkowe oraz gruszkowe (poire))

 Aby nikt z gości nie pomylił swojego kieliszka, zawiążcie na nóżkach kolorowe wstążeczki. Dzięki temu każdy będzie pamiętał, który kieliszek jest jego. Crêpe'y podajcie w folii aluminiowej - jak robią to w Paryżu. Naleśniki dłużej będą ciepłe, a gościom będzie wygodnie wziąć je po prostu w ręce.

Atrakcje dla gości

       Pamiętajmy o tym, aby nasi goście nie nudzili się na naszym przyjęciu. Gdy rozmowy przycichną, warto podgrzać atmosferę zabawą w kalambury. Uwierzcie, to naprawdę działa:) Wystarczy kilka rund. No i pamiętajcie - hasła powinny mieć związek z Francją, by zachować klimat imprezy. Polecam również zadbać o oprawę muzyczną. Niech w tle naszego przyjęcia lecą francuskie piosenki. Nastrój zapewniony :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *